Dotazy na téma - pády z postele

Malý (21 měsíců) teď lezl po čtyřech po posteli a cca 20-30 cm před zdí se odrazil a čelem hopsnul rovnou do zdi. Plakal chvilku, má to červený… ale děsná rána :-( :-( V noci ho budu kontrolovat. Muže to mít prasklé? Co mám sledovat?

Sledujte stav vědomí, symetrii zornic, v noci buďte po 3 hodinách do plného vědomí (úplně dítě probudíte), v případě opakovaného zvracení, poruchy vědomí, asymetrie zornic (nestejná velikost zornic na obou očích), poruchy hybnosti či při změně chování dítěte vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Malému bude 6 týdnů teprve v pátek a včera mi spadl. Kojila jsem a jelikož nekojím plně, tak jsem se natáhla pro lahvičku a spadl mi z postele. Pád jsem bohužel neviděla, tak nevím, jak spadl, a to mě trápí. Postel je vysoká 40 cm a máme koberec, předmět na zemi nebyl žádný. Nevím, jestli jet nebo volat k doktorce, jsem z toho ještě vyplašená (asi i to šestinedělí). Bouličku a modřinku jsem nenašla, oči má v pořádku a plakal hned po pádu. Po hodině jídla vyblinkal tak 10, 20 ml mlíčka Od pádu jsme 17 hodin.

Miminko je moc malé, jeďte k lékaři.

Úterý, 21. Červen 2022